معرفی انواع گلها

۸ مورد از زیباترین گل های تابستانی خانگی

گل های تابستانی ، همانطور که از اسم آنها پیداست گیاهانی هستند که در تابستان رشد و تکثیر پیدا می کنند. بسیاری از این گل ها صرفا جهت زیبایی به کار می روند ولی تعداد زیادی از آنها نیز علاوه بر زیبایی، مصارف دارویی و پزشکی و حتی غذایی دارند. گل های تابستانی را می توان در خانه و آپارتمان پرورش داد. در این مقاله ۱۰ مورد از زیباترین گل های تابستانی را به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید از آن ها در مکان های مختلف از جمله آپارتمان، محل کار، باغچه، باغ و غیره استفاده کنید. تا پایان این مقاله با خوشه همراه شوید.

گل همیشه بهار

این گل که در مناطق شمال آمریکا و اروپا می روید از جمله گل هاییست که علاوه بر زیبایی، خواص دارویی نیز دارد. گل همیشه بهار در رنگ های طلایی، مِسی و نارنجی رشد می کند و به دلیل رنگ روشن و پرانرژی ای که دارد، باعث شادابی و سرزندگی باغ در طول تابستان می شوند. همچنین مراقبت از آنها بسیار ساده می باشد و این امر موجب محبوبیت زیاد این گل نزد دوستداران گل های تابستانی شده است.

گل داوودی

گل داوودی نشان دهنده “بی گناهی” است و بعد از گل میخک، مهم ترین و تجارتی ترین گل دنیاست. این گل، محبوب ترین گل بریدنی دنیاست و موارد استفاده آن در آپارتمان و خانه بسیار زیاد است. گل های گیاه داوودی خوراکی هستند و سال هاست که از فواید دارویی آن استفاده می شود.

گل کوکب

این گیاه که دارای برگ های فشرده است، می تواند تا قطر ۱۲ اینچ رشد کند. برگ های این گل زیبا رنگهای متنوعی همانند نارنجی، صورتی، بنفش، قرمز، سفید و زرد و … را در خود جای می دهد. فصل تابستان فصل شکوفایی این گل هاست. بیشتر انواع این گیاهان بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ سانتی ‌متر قد می ‌کشند.

گل اشرفی

این گل که بومی ایالات متحده آمریکاست، به طور شگفت انگیزی در تپه های مقاوم و سخت، رشد می کند. این گل ها در رنگ های زرد، صورتی و قرمز یافت می شود. گل اشرفی از جمله گل های تابستانی بریدنی و یکساله ای است که در حاشیه ها کاشته می شود.

گل مخروط بنفش

مبدأ این گل آمریکای شمالی است. پرنده ها و پروانه ها هر دو، مرکز پر از دانه این گل را دوست دارند. این گل برای رشد نیاز مبرم به نور آفتاب دارد و در هر خاکی رشد می کند و علاوه بر زیبایی، مصرف دارویی نیز دارد.

گل نعنا گربه ای

این گل، نسخه زینتی گل رز اسطوخدوس با شاخ و برگ های سبز می باشد که در مناطق شمال غربی، مرکز و جنوب ایران رشد می کند. این گیاه معطر حداکثر تا نیم متر ارتفاع پیدا می کند و موارد مصرف پزشکی متعددی دارد. این گیاه نعنای گربه ای نام گذاری شده چرا که بخاطر بوی تندی که دارد گربه ها عاشق آن هستند! گل نعنا گریه ای از جمله گل های تابستانی است که علاوه بر زیبایی مصرف دارویی هم دارد.

گل سوسن سیاه چشم

این گل ها در گروه گل های وحشی قرار می گیرند و زیبایی کم نظیری را به فضا می بخشند. شکوفه های زرد این گل نشانه “عدالت” است. این گل که بومی شرق و آمریکای مرکزی می باشد علاوه بر زیبایی، مصارف دارویی متعددی نیز دارد. این گل برای رشد، به نور کافی و آبیاری منظم نیاز دارد.

گل استیلب

اگر به رنگ صورتی علاقه خاصی دارید، این گل مخملی را انتخاب کنید. این پرزهای صورتی می توانند تا ۲ پا رشد کنند! این گل که بومی قاره آسیا و شمال آمریکا می باشد، از جمله گیاهان زینتی پرطرفدار است که در اکثر مناطق دنیا کاشته می شود. اوایل بهار یا اواخر زمستان، بهترین زمان برای تکثیر این گیاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *