گل ترحیم

راهنمای جامع سفارش گل ترحیم

درست است که سفارش گل ترحیم برای این مراسم از اهمیت بالایی برخوردار است، اما باید بدانید که چه نکاتی را باید در هنگام خرید گل ترحیم در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. ما در این مطلب می‌خواهیم نکات مهمی که باید به آن‌ها دقت کنید را برایتان عنوان کنیم. با خوشه همراه باشید تا شما هم بتوانید بهترین تاج گل ترحیم را برای مراسم های عزیزانتان تهیه کنید.


گیرنده گل ترحیم را در نظر بگیرید

در ابتدا باید این را در نظر داشته باشید که گل ترحیمی که می‌خواهید ارسال کنید، برای چه کسی است؛ آیا این یک پیام تسلیت رسمی است یا یک پیام تسلیت دوستانه و صمیمانه؟ پاسخ به این سوال تا حد زیادی، شما را در انتخاب یک گل ترحیم مناسب راهنمایی می‌کند، زیرا هر گل، رنگ و چیدمانی، معنی خاص خود را دارد.

طرز صحیح انتخاب نوع و رنگ گل‌ها برای گل ترحیم

گل‌های ترحیم، معمولاً با گل‌های تازه چیدمان می‌شوند و شامل گل‌های آنتوریوم، لیلیوم، رز، میخک، داوودی، زنبق و گلایول هستند. همچنین موارد دیگری نیز وجود دارند که باید در انتخاب تاج گل ترحیم در نظر بگیرید. در ادامه مطلب به شما می‌گوییم که به چه مواردی باید توجه کنید تا یک گل ترحیم مناسب برای مراسم عزیزانتان انتخاب نمایید.

– برخی گل‌های مناسب برای سفارش گل ترحیم

برای سفارش گل ترحیم در هر سبکی، از درباری گرفته تا کلاسیک و حتی سه گانه ی گل رز، می توانید از گل هایی از قبیل آنتریوم، لیلیوم، لیلیوم اورینتال، ارکیده فلونوپسیس، داوودی، میخک، شیپوری، رز و گلایول استفاده کنید . در سبک های کلاسیک طراحی گل ترحیم، شما می توانید از گل های آنتریوم، رز سفید و گلایول نیز استفاده کنید . در سبک های درباری می توانید از گل های گلایول و آنتریوم به عنوان گل های اصلی و از گل های داوودی، میخک یا هر گل با بافت ریز در حاشیه گل ترحیم خود استفاده کنید . در سبک های سه گانه گل رز نیز توصیه می شود صرفا از گل رز به عنوان تنها گل اصلی استفاده کنید .

– رنگ‌های مناسب گل برای سفارش گل ترحیم 

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد، رنگ گل‌ها است. گل‌ها، به ویژه آن‌هایی که رنگ‌های روشن دارند، تأثیر به سزایی در فضای محیط و حال و هوای افراد می‌گذارند. بدین ترتیب در انتخاب و سفارش گل ترحیم، سعی کنید از گل‌هایی با رنگ‌های روشن استفاده کنید و از خرید گل‌های تیره خودداری نمایید. اگرچه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای گل ترحیم، از گل‌هایی به رنگ‌های مشکی و تیره استفاده کنند، اما باید توجه داشته باشید که گل‌هایی با رنگ تیره، غم و اندوه را در قلب اطرافیان آن عزیز از دست رفته زنده می‌کند و حال و هوای محیط را گرفته و غم‌آلود می‌سازد!

اندازه تاج گل ترحیم

در هنگام سفارش گل ترحیم، به اندازه آن نیز توجه کنید. به این فکر کنید که اگر قرار باشد گل شما در یک خانه بسیار بزرگ یا جلوی در ورودی سالن‌های بزرگ قرار بگیرد، خرید یک گل با اندازه کوچک، کاری اشتباه است و در آن فضای بزرگ، دیده نخواهد شد. همچنین اگر گل خریداری شده را می‌خواهید به منزلی کوچک بفرستید، نباید از تاج گل‌هایی با سایز بزرگ استفاده کنید، زیرا فضای زیادی را اشغال می‌کنند و رفت و آمد را دچار مشکل می‌سازند

توجه به قیمت تاج گل ترحیم 

هنگام خرید و سفارش گل ترحیم، شما باید قیمت آن را نیز در نظر بگیرید و نسبت به بودجه خود، اقدام به انتخاب و سپس خرید کنید. در این مورد از چشم و هم چشمی دست بردارید و یک گل زیبا و با قیمتی مناسب انتخاب، خریداری و سپس برای بازماندگان عزیز از دست رفته ارسال کنید. در این نوع مراسم‌ها، تنها کاری که شما انجام می‌دهید، مهم است و باارزش شمرده می‌شود، نه میزان اسکناس‌هایی که برای خرید گل صرف شده است. خرید و ارسال گل برای بیان و ابراز همدردی شما است و قیمت آن ارزشی برای گیرنده گل ندارد!

نوشتن یک پیام همدردی و قرار دادن آن روی تاج گل ترحیم

نوشتن یک پیام همدردی، شاید کار آسانی نباشد، چرا که می‌خواهید احساسات خود را بیان کنید و خب این هم کار دشواری است، اما می‌توانید با این کار، احساسات خود را به عزیزانتان ابراز کنید. در ابتدا نام خود را روی کارت درج کنید تا کسانی که پیام شما را می‌خوانند بدانند که پیام یا گل ترحیم از طرف چه کسی برایشان ارسال شده است. اکنون می‌توانید پیام خود را بنویسید. سعی کنید از استفاده از عباراتی مانند «من می‌دانم که چه احساسی دارید» خودداری کنید. حتی اگر شرایط مشابهی را تجربه کرده باشید، هرگز زمان مناسبی برای گفتن این کلمات نیست، زیرا می‌تواند کاملاً کلیشه‌ای و کم رنگ جلوه کند. در عوض، پیامی را انتخاب کنید که بیانگر مقادیر مساوی شفقت و عشق باشد. از پیام‌هایی مانند «آن‌ها یک زندگی کامل داشتند و …» هم اجتناب کنید. صرف نظر از این که ممکن است واقعیت هم داشته باشد، اما کاملاً بار منفی دارد. این پیام حتی می‌تواند بازماندگان را عصبانی و ناراحت‌تر هم کند، زیرا از نظر عامه مردم هیچ زمانی، زمان مناسبی برای از دست دادن کسی نیست، حتی اگر آن عزیز عمری طولانی هم کرده باشد، اما باز هم برای اطرافیانش عزیز شمرده می‌شود و افراد هرگز راضی به از دست دادن عزیزانشان نیستند.

نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد، این است که از ارسال پیام از طریق رسانه‌های اجتماعی خودداری کنید، زیرا این امر می‌تواند بسیار غیررسمی و غیرصمیمانه باشد. در عوض، یک یادداشت دستی را همراه با گل‌ ترحیم منتخب خود، ارسال کنید.در هنگام سفارش گل ترحیم از گلفروشی آنلاین خوشه می توانید در قسمت توضیحات سبد خرید، متن مورد نظر خود را نوشته، تا در کارتی زیبا به همراه گل ارسال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *