معرفی انواع گلها

عشق و گل

 

هدیه دادن و گرفتن یکی از اتفاقات خوشایندی است که باعث ایجاد صمیمیت در بین یکدیگر می شود. افراد وقتی به یکدیگر هدیه می دهند، نشان می دهند که برای یکدیگر ارزش قائل هستند و به یکدیگر اهمیت می دهند و موجب می شود که به یکدیگر بیشتر فکر کنند و توجه نشان دهند.

گل هدیه دادن به خانم ها سبب ایجاد نگرش مثبت به زندگی، احساس آرامش و رضایت خاطر می شود و عشق را در زنان بیش از سایر روزهای عادی افزایش می دهد.

اگر به همسرتان گل هدیه دهید ، می توانید لبخند واقعی بر لب او ایجاد کنید . شاید این هدیه برای آنها بسیار لذت بخش تر از هدایای گرانقیمت باشد.

خرید گل برای خانم ها ، سبب می شود که او شما را شخصی با هوش، عاطفی و بالاتر از هم سطح ها و رقیبانتان بشناسد. با گل هدیه دادن به دیگران می توانید با آنها ارتباط بهتری ایجاد کنید و اینگونه می توانید بی هیچ کلامی فضایی صمیمانه ایجاد کنید

هدیه دادن یک گل نقش موثری در رفتارهای اجتماعی و عملکردهای آحاد جامعه دارد و صلح و آرامش در میان دو فرد یا افراد مختلف یک جامعه ایجاد می کند.

هدیه دادن یا هدیه گرفتن گل می تواند برقراری ارتباط میان افراد را تسهیل کند که این به ویژه درباره همسران، فرزند و والدین بسیار با اهمیت است.

برای اینکه به همسرتان نشان دهید هنوز عاشقش هستید،در زندگی مشترک، هرچه زمان پیش می‌رود، با بیشتر شدن دغدغه‌ها افراد فراموش می‌کنند به یاد یکدیگر بیاورند که چقدر به هم علاقه‌مندند. در اکثر روابط خصوصا از سمت مردان این احساس وجود دارد که همسرشان به خودی خود از میزان علاقه‌ای که بینشان وجود دارد آگاهند، اما هر احساسی نیاز به بیان شدن دارد و خریدن گل و دیگر هدایا می‌تواند بهترین راه برای بیان این احساسات باشد.

بعضی از کارها به مرور زمان جزء روزمرگی افراد به حساب می‌آید و پس از مدتی انجام آن‌ها خسته کننده و طاقت فرسا می‌شود. برخی افراد فکر می‌کنند خانم‌هایی که شاغل نیستند و تنها مسئولیت کارهای منزل را دارند، سختی چندانی احساس نمی‌کنند. اما حتی همین کارهای به ظاهر ساده، را اگر تنها چند روز به عهده بگیرید متوجه می‌شوید حتی خانم‌هایی که به کار بیرون مشغول نیستند چه مسئولیت سنگینی در خانه به دوش می‌کشند. کارهای روزمره‌ای که ممکن است به مرور زمان طاقت فرسا شود اما اگر برای همین کارهای به ظاهر ساده و کوچک از همسرمان تشکر کنیم و گاهی با خریدن گل به یادش بیاوریم که قدردان زحماتش هستیم، دلگرمی فوق‌العاده‌ای برایش می‌سازیم.

گل علاوه بر سمبل زیبایی، یکی از هدایایی است که نشان دهنده ی احساسات و عواطف انسان در شرایط مختلف است. هدیه دادن گل برای هدیه گیرنده احساس خوشایندی را به وجود می آورد که معمولا” نشانه ی علاقه و صمیمیت هدیه دهنده محسوب می گردد و باعث زینت و شادابی محفل نیز می شود.

بهترین استفاده ای که می توان از این هدیه ی شادی بخش نمود آن است که گل های مختلف را در معانی متفاوت به عزیزان مان و آن هایی که دوست شان داریم هدیه بدهیم. این کار موجب می شود تا موجی از شادمانی و احساس صمیمیت و رضایت در وجود آن ها به حرکت درآید و غم و اندوه و مشکلات را مورد هجوم قرار دهد، علاقه افزایش می یابد و محبت ها پایدارتر می شود.

گل لطیف است و احساس لطافت را در روح انسان ها دوچندان می کند و رایحه ی خوش آن تمام وجود فرد را دگرگون می سازد. اهدای گل نیاز به مناسبت ندارد و بد نیست بعضی وقت ها شاخه ای گل به همسر، مادر، پدر، خواهر، برادر، فرزند و همکار و آن هایی که دوست شان داریم هدیه بدهیم.

با اهدای گل عواطف و احساسات خود را بیان کنیم و دیگران را شگفت زده نماییم. دست کم با این کار طراوت، شادابی، خنده و صمیمیت جای سلام و احوال پرسی روزمره و تکراری مارا خواهد گرفت و در وجود طرف مقابل غوغایی شگفت انگیز به پا خواهد شد.

 

در تمام کشورها برای اینکه عاشق و معشوق بتوانند احساسات خود را به یکدیگر منتقل کنند از راههای زیادی استفاده می کنند با صحبت کردن ، نامه نوشتن ، نگاه کردن …. اما معمولترین روش استفاده از گل است .خود واژه ی گل سمبل عاشقی می باشد .

اما بد نیست با نشانه های تمام گل ها قدری آشنا بشویدتا اگر موقعی خواستید احساس خود را به عاشق یا معشوق خود عرضه کنید بدانید تا چه گلی را هدیه کنید یا گلی را که هدیه گرفته اید چه معنا و مفهومی دارد:

گل مریم: نشانه نجابت و پاکی معشوق است و اگر عاشقی آن را تقدیم معشوق نماید، می خواهد بگوید که به عفت و عشق او اطمینان کافی دارد

گل یاس: نشانه آنست که عشق و دوستی باید دو جانبه باشد وگرنه بی ثمر است و علامت آن است که عشق عاشق اگر از جانب معشوقه پذیرفته نگردد او را ترک می نماید و فراموشش می نماید

گل زرد: نشانه ای است بر احساسات تنفر آمیز عاشق نسبت به معشوق خویش

گل بنفشه: نشانه آنست که عاشق از دلدارش می خواهد با او مهربان باشد او را دوست بدارد و در رنج و شادمانیش شریک و سهیم باشد

گل یخ: نشانه ای است بر نا امیدی و رنج عشق

گل نرگس: نشانه ای است بر شوریدگی عاشق که از معشوقه می خواهد با او یکرنگ باشد

گل لاله: نشانه آنست که عاشق حاضر است در راه معشوق از جان خویش هم بگذرد و هرچه که او بخواهد انجام دهد

گل میخک: نشانه آنست که عاشق قلب خودش را که بهترین هدیه هاست به معشوق ز جان گرامی تر تقدیم می کند

گل نسترن: نشان آنست که عاشق از خیانت معشوق به تنگ آمده و دلش می خواهد از او که عشق را با هوس مخلوط کرده است بگریزد

گل مروارید: نشانه ای است بر آخرین حرف های دل عاشق و آخرین ناله های قلب دیوانه اش

گل شقایق: نشانه ای است از عشق شور انگیز عاشق به معشوق و نشانه ی تپیدن های قلب اوست در آرزوی دیدار معشوق

گل سرخ : نشانه عشق آتشین است عشقی که عاشق می خواهد خود را در میان شعله هایش قربان معشوق نماید

گل اطلسی: را هر که برای معشوق بفرستد از او می پرسد که آیا او را دوست دارد یا نه

گل بید مشک: نشانه آنست که عاشق کینه معشوقه بی وفا را به دل نمی گیرد و با فرستادن شاخه ای از این گل به او می گوید من تو را می بخشم زیرا گناه از من و سرنوشت من است

گل ناز: نشانه آنست که عاشق در عین حال که ناز معشوقه را دوست دارد دلش می خواهد او فسونگری را کم کند و به سوی وی روی آورد

گل مرزنگوش: نشانه نفرت عاشق و نفرین اوست که برای معشوق می فرستد

گل شب بو : نشانه آنست که عاشق از معشوق خود تمنای بوسه دارد و از دور او را می بوسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *