معرفی انواع گلها

بهترین دسته گل برای مناسبت های خاص

گل­ ها حرف های زیادی می­ زنند، بهتر است بگوییم با زبان بسته با شما صحبت می کنند و پیام را به آسانی به مخاطب منتقل می کنند؛ “من شما را دوست دارم”، “من به شما فکر می کنم”، “شما زیبا هستید”.

هیچ حسی شبیه وقتی که به شما گل هدیه می‌دهند نیست و این حس قطعاً بسیار زیباست. این حس به این خاطر است که شاید گل ها پر احساس ترین موجودات هستند و همین احساسات زیبای درون یک گل باعث می­ شود آن ها به زیباترین هدایا مبدل گردند.


گل نیلوفر ، ارکیده و رز مناسب برای هدیه تولد

نیلوفرها نشانگر خوشبختی و مثبت بودن هستند و آن ها را به گل تولد ایده آل تبدیل می کنند. برای مادر، مادر بزرگ، خواهر یا دوست خود یک دسته از نیلوفر بفرستید و روز تولد آنان را منور کنید !

ارکیده عجیب و غریب و خیره کننده یک لحظه خاص را منتقل می کند ، این بدان معناست که آن ها برای همسر یا دختر شما یک سوپرایز عالی هستند. زیبایی ، عشق و قدرت و معانی مشترک با ارکیده مرتبط است و در رنگهای متنوع و شاداب قرار می گیرد.

وقتی نوبت تحویل گل رز می رسد، گیرنده خود را به بهترین وجه می شناسید ! گل های رز نیازی به معرفی ندارند (اما رنگ آن ها ممکن است نیازمند توضیحات و معرفی باشد). قرمز، البته، نمادی از عشق، زیبایی، احترام و اشتیاق عاشقانه است.

اما بهتر است بدانید: رنگ سفید نشان دهنده پاکی، بی گناهی و جوانی است؛ زرد از شادی، دوستی و آغازی جدید و صورتی از قدردانی، خوشبختی و تحسین صحبت می کند، گل رز زرد و صورتی گل های خوبی برای هدیه دادن به دوستان هستد.

گل رز مناسب ولنتاین

معمولا در روز ولنتاین برای نشان دادن احساس خالص خود به طرف مقابل اکثرا هدیه دادن گل را انتخاب می‌کنند. گل رز سرخ یا گل داوودی از عشق صحبت می‌کنند. گل میخک سفید نمادی از عشق خالص و پاک است و عشق تازه و جدید را میتوان با گل پامچال نشان داد.

از آنجا که احساس عاشقی از صمیم قلب است و قلب مرکز اصلی جریان خون است پس رایج ترین رنگ گل در این روز عاشقانه ، قرمز است. با این حال هررنگ دیگری اعم از رنگ مورد علاقه ی طرف مقابلتان و یا رنگی که از اهمیت بالایی در رابطیتان برخوردار است، برای این روز مناسب است. محبوب ترین گل برای ولنتاین هنور گل رز است. اگر میخواهید این گل زیبا را هدیه دهید ، یادتان باشد که گل رز قرمز نمادی از عشق است. گل رز زرد دوستی را نشان میدهد. گل رز صورتی نشان دهدنه ی تحسین طرف مقابلتان و گل رز سفید نشان دهنده ی پاکی و بیگناهیست.

گل مناسب برای همدردی و مراسم تشییع جنازه

بردن گل در مراسم ختم همیشه گزینه‌ی مناسبی ست و می توانید باعث شادی و امید به زندگی بازماندگان شود . اگر می خواهید یک تاج گل زیبا بر سر خاک ببرید بهتر است که گلهای مناسب را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این تاج گل در طول مراسم خاکسپاری خودنمایی خواهد کرد . و یا بعد از آن به خانه برده خواهد شد و یا بر سر مزار قرار میگیرد . یادتان باشید همراه با تاج گل یک کارت همدردی با بازماندگان نیز بفرستید . بر اساس نظرسنجی مشخص شده است که سبد های گل متشکل از هورتانسیا ( گل ادریسی ) و گل سوسن بسیار محبوب است .

گل‌هایی با رنگ و بوی عشق برای خواستگاری

دسته‌ گلی از گل‌های رنگارنگ با رنگ‌های عاشقانه برای خواستگاری انتخاب خاصی است. دسته‌گل‌های رمانتیک، گل‌هایی هستند که رنگ‌های‌ شاد و روشن مثل قرمز، سفید، صورتی، نارنجی، بنفش و زرد دارند. گل‌ها در کنار رنگ، معنای خاصی با خود دارند و پیشنهاد ما این است که مهمترین پیام عاشقانه ‌تان را با گل‌های مختلف و در قالب یک باکس یا دسته ‌گل به عشق زندگی ‌تان برسانید و چه ایده‌ای زیباتر از دسته گل یا سبد گلی است که از گل‌های عاشقانه درست ‌شده باشد؟ به جز گل رز قرمز و صورتی، میخک قرمز، نرگس و ارکیده و بیشتر گل‌های قرمزرنگ نماد عشقند و اگر دیزاینر گل با سلیقه ‌ی تمام از این گل ‌ها استفاده ‌کند، انتخابتان عالی خواهد ‌شد.

دسته گل برای مدیر و همکار

اگر میخواهید دسته گلی را به یک همکار و یا مدیر خود بدهید، خیلی مهم است که در مورد پیام های ضمنی که گلها با رنگ های خاص می توانند بفرستند، خوب فکر کنید. به طور کلی گلهای قرمز یا صورتی پیام عاشقانه می فرستند و برای ارسال به کسی که با او رابطه کاری دارید مناسب نیستند اما یک استثنا در این میان وجود دارد. اگر یکی از همکاران شما به تازگی ازدواج کرده می توانید با فرستادن سبدی پر از گلهای قرمز، صورتی و سفید به او ازدواجش را تبریک بگویید ، فرستادن سبد و یا دسته گل بعد از مراسم ازدواج ، مودبانه و زیباست اما اگر همان دسته گل را چند روز پیش از عروسی بفرستید توجه و دقت نظر بالای شما را میرساند. برای یک تولد یا یک مهمانی دور، یک سبد گل زرد می تواند هدیه ای مناسب باشد. گل زرد معنی دوستی و سلامتی را به مخاطب شما می رساند حتی یک سبد گل زرد و سفید میتواند وقتی که همکارتان در بستر بیماری است او را حسابی خوشحال کند. گلهای نارنجی و طلایی هم تقریبا همان معنی را می دهند اما با شور و شوق و صمیمیت بیشتر همین باعث میشود که مثلا برای هدیه بازنشستگی مناسب تر باشند. گل های سفید یاد آور زندگی و آرامش اند به همین دلیل هم هست که اکثرا در مراسم های تدفین گلایل سفید زیاد میبینیم ، اگر همکار شما به تازگی عزیزی را از دست داده یک سبد گل سفید، می تواند هدیه ای نشان از همدردی و آرامش باشد. اما اگر یک عضو جدید به خانواده اش اضافه شده ، سبد گل سفید و صورتی گزینه بهتری برای هدیه دادن است.

دسته گل برای قدردانی و تشکر

اگر می‌خواهید با ارسال یک دسته گل هدیه، از دوست، همکار و یا هر شخص دیگری بابت لطفی که در حق شما کرده است سپاسگزاری کنید، بهتر است نکات زیر را موردتوجه قرار دهید. نخست اینکه حتما به ویژگی‌های طرف مقابل توجه کنید، سلیقه و علاقه خاص، ویژگی‌های شخصیتی، سن و شرایط اجتماعی از مهمترین عواملی هستند که در هنگام سفارش باکس گل هدیه برای تشکر و قدردانی باید مدنظر داشته باشید. برای نمونه گل‌های رز سفید، زرد و صورتی یکی از بهترین گزینه‌ها برای این منظور هستند زیر نماد پاکی و معصومیت و دوستی و شروعی دوباره هستند. می‌توانید گل‌های رز را با آلسترومریا ترکیب کنید که معمولا نماد ثروت، شانس و دوستی است. از دیگر گل‌های بسیار مناسب برای تشکر و قدردانی، گل داوودی است که از همه رنگ‌های آن می‌توانید در سبد گل هدیه خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *