معرفی انواع گلها

اهمیت گل رز در روز ولنتاین

روز ولنتاین، که همچنین با نام روز عشق یا روز عشاق یا جشن ولنتاین نیز شناخته می‌شود، در فرهنگ مسیحی سده‌های میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است که به صورت سالانه برگزار می‌شود. این مناسبت هر سال در روز ۱۴ فوریه برگزار می‌شود. سابقهٔ تاریخی روز ولنتاین به جشنی که به افتخار قدیس والنتین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، بازمی‌گردد. روز والنتین برگرفته از سنن روم باستان و مسیحیت می‌باشد.این ابراز عشق معمولاً با فرستادن کارت والنتین یا خرید هدایایی مانند گل سرخ انجام می‌شود.


تاریخ کامل و دقیق والنتین در دست نیست و آنچه از پیشینه این روز می‌دانیم با افسانه درآمیخته‌است .

امروزه کلیسای کاتولیک به این نتیجه رسیده‌است که حداقل سه قدیس به نام والنتین یا والنتیوس وجود داشته‌اند که همگی به قتل رسیده‌اند،به همین دلیل چندین افسانه سعی در بازگویی تاریخچه این آئین دارند.

طبق یک افسانه مشهور در سده سوم میلادی، در روم باستان در دوران فرمانروایی کلودیوس دوم کشیشی به نام والنتین می‌زیسته‌است. کلودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای مردان جوان امپراتوری روم قدغن می‌کند. والنتین معتقد بود که این حکم ناعادلانه است؛ لذا مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. هنگامی که کلودیوس این امر را دریافت، والنتین را به مرگ محکوم کرد.

افسانه دیگر می‌گوید شاید کشیش والنتین به علت نجات دادن و فراری دادن مسیحیان از آزار و شکنجه رومیان کشته شده باشد.

مطابق یک افسانه، کشیش والنتین خود عاشق دختر زندانبانش شده و نخستین کارت والنتین را خود او قبل از مرگش برای آن دختر فرستاد و در آن نوشت : از طرف والنتین تو .

حقایقی جالب در مورد ولنتاین

هر ساله در روز ولنتاین، شهر ورونای ایتالیا که محل زندگی رومئو و ژولیت شکسپیر است، حدود ۱ هزار نامه برای ژولیت دریافت می‌کند.

در این روز به ترتیب معلم‌ها، کودکان، مادر‌ها، همسر‌ها، معشوقه‌ها و حیوانات خانگی بیشترین کارت تبریک را دریافت می‌کنند.

هر سال حدود ۲۲۰ هزار خواستگاری در این روز انجام می‎‌شود.

۱۵ درصد از زنان آمریکایی در روز ولنتاین برای خودشان گل می‌فرستند.

بیش از ۵۰ درصد از کارت‌های ولنتاین، ۶ روز زود‌تر خریداری می‌شوند.

۷۳ درصد از کسانی که در این روز گل می‌خرند، مردان هستند.

در این روز بیش از ۳۵ میلیون جعبه شکلات قلبی شکل بفروش می‌رسد.

Richard Cadburyدر اواخر ۱۸۰۰، اولین جعبه شکلات مناسبتی برای ولنتاین را تولید کرد.

حدود ۱ میلیارد کارت ولنتاین هر سال مبادله می‌شوند.

دختران در قرون وسطی در این روز غذاهای عجیب غریب می‌خوردند تا خواب همسر آینده‌‌شان را ببینند.

در سال ۱۵۳۷، هنری هفتم پادشاه انگلستان رسما ۱۴ فوریه را روز ولنتاین اعلام کرد.

بر طبق آمار، حدود ۳ درصد از کسانی که حیوان خانگی دارند در این روز به آنها هدیه می‌دهند.

در دوران ویکتوریایی، امضا کردن کارت ولنتاین بدشانسی می‌آورد.

برگزاری جشن ولنتاین امروزی از دو کشور فرانسه و انگلیس آغاز گردیده است.

سالیانه ۵۰ میلیون گل رز و میلیونها جعبه شکلات در سالروز ولنتاین هدیه داده میشود که اغلب آنها را مردان خریداری میکنند.

جدای از هدیه‌های مخصوص روز ولنتاین، گل جایگاه ویژه‌ای بین معشوقین دارد. هدیه‌ای خاص و ساده که شاید برای مدت کوتاهی ماندگار باشد ولی لذت لحظه‌ اولی که هدیه داده می‌شود تاثیر عمیقی روی فرد می‌گذارد.

گل ها در مدل ها و شکل های همراه با رنگ های خیلی مختلفی عرضه می شوند، ولی به چه دلیل صرفا گل رز و بویژه رنگ قرمز آن، علاقمندی زیادی را برای کادو دادن در روز ولنتاین پیدا کرده است؟ پرسشی که ممکن است ذهن خیلی از ما را درگیر کرده باشد؛ باید بگوییم به صورت سنتی گل سرخ، گل عشق به شمار می آید.

و همین علت است برای علاقمندی این گل در کادو دادن در روز عشق؛ ولی فقط این علت برای این علاقمندی این گل کافی نیست. رنگ و مدل گل رز سمبلی از انتقال احساسات عمیق از جمله هیجان، عشق و تمایلات قلبی می باشد و برخی چنین کاربردی در طول تاریخ و به ویژه در حیطه floriography داشته است.

گل های رز، تاریخ بیشتری و پر جنب و جوشی داشته اند ، گل رز ۳۵ میلیون سال قدمت دارد و تقریبا ۱۵۰ از مدل این گل قشنگ را می توان تنها در نیم کره شمالی زمین پیدا کرد. گل رز را به علت فراگیری زیاد، می توان تقریبا در هر مکانی پیدا کرد.

همینطور خوب است بدانید گل رز قرمز در داستان های زیادی گل دوست داشتنی الهه عشق، به معنی “ونوس” بوده است تا همین نکته همچنین علتی شود بر علاقمندی این گل نزد دلباختگان و عاشقان؛ از این جهت این گل کادو ای عالی برای روز ولنتاین می باشد.

ممکن است سفارش دسته گلی پر از گل رز شیوه ای خیلی عالی برای ارسال پیام عشق تان باشد!

اهمیت گل رز در ولنتاین

معنای رز قرمز به طور سنتی ، گل عشق محسوب می‌شود و به همین دلیل است که رزهای سرخ به عنوان هدیه روز ولنتاین محبوب هستند . رنگ و تنوع عواطف عمیق از جمله اشتیاق ، عشق و اشتیاق را منتقل می‌کنند . گل‌های رز قرمز اغلب برای بیان احساسات تحسین ، احترام و اخلاص به کار می‌روند .

گلهای رز تاریخچه طولانی و پر جنب و جوشی دارند. براساس شواهد فسیلی ، این گونه ها ۳۵ میلیون سال قدمت دارند و حدود ۱۵۰ گونه در سراسر نیمکره شمالی یافت می شود. گلهای رز را در همه جا از آلاسکا تا مکزیک پیدا خواهید کرد ، در حالی که حتی تعداد معدودی از انواع آن در برخی از کشورهای آفریقای شمالی یافت می شود.

وقتی صحبت از فرهنگ عامه می شود ، گل رز زمانی گل مورد علاقه الهه رومی عشق ، زهره بود. تا به امروز ، گلهای رز محبوب ترین گل برای روز ولنتاین هستند و روشی نمادین برای ابراز محبت و اشتیاق هستند.

موقع هدیه دادن گل فاکتورهای زیادی را می‌توان مدنظر قرار داد. مثلا افراد بسیاری به زیبایی گل اهمیت می‌دهند و برخی علاوه بر زیبایی دوست دارند گلی که انتخاب می‌کنند، عطر خاصی داشته باشد. نکته مهمی که شاید هیچکس به آن توجهی نداشته باشد، معنی و رازی است که پشت زیبایی هر گل وجود دارد. این موجودات زیبا نیز دارای معنی و مفهوم خاصی هستند.

گل های رز عطر آسمانی دارند و عشق، اشتیاق و زیبایی را با خود به ارمغان می آورند. توجه داشته باشید که تنها گزینه برای کادوی ولنتاین رز قرمز نخواهد بود. در واقع بیش از ۱۵۰ نوع گل رز وجود دارد، که هر کدام می توانند ولنتاین شما را کامل کنند.

آنچه مسلم است، نشان دادن عشق و محبت مختص یک روز به خصوص مثل ولنتاین نیست. اما شما یک مناسبت ویژه را در پیش رو دارید و باید برای آن تدارک ببینید. خرید گل ولنتاین بهترین نشانه برای نشان دادن عشق و محبت به شخصی است که دوستش دارید! چند سالی است که فرهنگ ایرانی ها با کشور های اروپایی ها شبیه شده و نباید تعجب کرد که عزیزانتان از شما بخواهند با هدیه روز ولنتاین نشان دهید چقدر برایشان ارزش قائل هستید. فلسفه گل ولنتاین هم همین است. در حالیکه ممکن است در تمام طول سال با برنامه‌های کوچک در مناسبت‌های مختلف و حتی بدون مناسبت، علاقه‌‌ی خود را ابراز کرده و به آن‌ها گفته باشید چه احساسی دارید. اما شاید باکس گل ولنتاین بتواند کمی متفاوت تر از قبل حال و هوای آنها را عوض کند. اگر در مورد خرید گل ولنتاین مردد هستید، ما برای کمک به شما اینجا هستیم! برای خرید باکس گل هدیه ولنتاین می توانید نام گل خوشه را سرچ کنید. خوشه یک گل فروشی آنلاین نیز است که با ارائه انواع باکس گل ولنتاین، دسته گل ولنتاین یا جعبه گل ولنتاین می تواند شما را در خرید گل ولنتاین و یا سایر مناسبت ها راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *